Connect with us

Alegeri 2024

LOCALNICII DIN ILOVIȚA AU ALES SCHIMBAREA, DĂNUȚ ȘONC ESTE NOUL PRIMAR AL COMUNEI

În comuna Ilovița, cei mai mulți cetățeni și-au dorit schimbarea actualului primar, astfel încât la alegerile de duminică, 9 iunie, oamenii l-au votat în număr mare pe candidatul social democrat, Dănuț Șonc. 

Vă mulțumesc tuturor celor care ați ieșit la vot și ați avut încredere în mine! Este un nou început pentru comuna noastră pe care voi l-ați făcut posibil. Am avut o echipă minunată care mi-a fost alături și care merită tot respectul comunității noastre.Toate gândurile mele în aceste momente de bucurie sunt către voi și vă asigur că obiectivele de dezvoltare a comunei sunt prioritatea mea!”, a declarat Dănuț Șonc 

Dănuț Șonc a obținut 49,54% din voturi, în timp ce liberalul Ștefan Pătășanu a obținut 39.27% din voturi.

Continuă să citeşti
Adaugă Comentariu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Copyright © 2022 restartnews.ro .

Noi și partenerii noștri (rețelele de socializare și furnizorii noștri de servicii analitice) prelucrăm date pentru a permite website-ului să funcționeze