Connect with us

Restart News

SEVERINUL, PE PODIUM LA CAMPIONATUL NAȚIONAL DE FITNESS

O nouă medalie pentru multipla campioană națională și internațională din Drobeta Turnu Severin, Adina Ivașcu. Tânăra a reușit să obțină locul I, la cea mai recentă competiție sportivă la care a participat împreună cu alți doi tineri din Turnu Severin, Campionatul Național de Culturism și Fitness. Concursul a avut loc la Sibiu iar cei trei sportivi au reprezentat în premieră noul club sportiv înființat în orașul nostru, ACS FITNESS DROBETA. 

Asociaţia Club Fitness Drobeta este primul și singurul club sportiv de acest gen înființat până acum în orașul nostru. Noul proiect a luat naștere în luna martie a acestui an iar Campionatul Național de Culturism și Fitness a fost prima competiție la care au participat cei trei sportivi ai noului club.

“ A fost o competiție dificilă, fiecare concurs este dificil în felul său, am reușit să obțin locul al treilea la categoria Senioare Open Fit Models la Campionatul Național de Culturism și Fitness Sibiu și să mă calific în finală, iar la categoria mea, Master plus 35 Fit Models, am reușit să obțin medalia de aur.” Ne-a mărturisit Adina Ivașcu, sportiva severineană, multiplă campioană națională și internațională

Tinerii severineni au venit acasă cu 4 medalii de bronz si una de aur. Ei se antrenează în continuare la Clubul de Fitness Drobeta, recent înființat. 

“ Cred că este primul club de fitness înființat vreodată în Drobeta-Turnu Severin. Suntem la început de drum, căutăm în continuare tineri dornici să facă performanță în acest domeniu al sportului și ne mândrim cu performanțele pe care le-am obținut până acum. Ne dorim să instruim viitori campioni care să ducă numele orașului nostru pe cele mai înalte podiumuri.”  A declarat Alexandru Ivașcu, președintele ACS FITNESS DROBETA

Pe lângă medaliile obținute, Adina Ivașcu, sportiva din Severin a devenit și coordonatorul Lotului Național Bikini Fitness.

Continuă să citeşti
Adaugă Comentariu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Copyright © 2022 restartnews.ro .

Noi și partenerii noștri (rețelele de socializare și furnizorii noștri de servicii analitice) prelucrăm date pentru a permite website-ului să funcționeze