Organizația Femeilor Social-Democrate din Mehedinți are o nouă conducere. În cadrul Conferinței Județene de Alegeri, Tania Lăin a fost aleasă președintă a OFSD Mehedinți, primind votul de încredere al peste 200 de delegate.
Evenimentul a reunit reprezentanți ai conducerii naționale și județene a Partidului Social Democrat. Printre invitați s-au numărat Simona Bucura Oprescu, președintele OFSD România, Maria Lazăr, secretar general al OFSD, și senatorul Alexandra Presură, președintele OFSD Dolj.
În mesajul transmis după alegerea sa, Tania Lăin a mulțumit colegelor și colegilor pentru susținerea acordată și a vorbit despre responsabilitatea pe care o presupune noua funcție.
„Este pentru mine nu doar o onoare, ci și o mare responsabilitate. Votul și încrederea voastră mă motivează să continui cu și mai multă determinare munca începută, aceea de a construi, alături de o echipă puternică, unită și dedicată oamenilor”, a transmis aceasta.
Tania Lăin a adresat mulțumiri și conducerii PSD Mehedinți pentru sprijinul oferit, nominalizându-i pe Aladin Georgescu, președintele PSD Mehedinți, Marius Screciu, prim-vicepreședinte al organizației județene, senatorii Liviu Mazilu și Oana Buzatu, deputații Alin Chirilă și Alin Tomoescu, precum și pe Bogdan Simcea și Nicu Alexandru Cojocaru.
Un mesaj de apreciere a fost transmis și primarilor social-democrați din județ, despre care noua președintă a OFSD Mehedinți a spus că au contribuit prin colaborare și susținere la consolidarea proiectelor organizației.
În discursul său, Tania Lăin a vorbit despre rolul femeilor în societate și despre importanța implicării acestora în viața publică și comunitară.
„Cred cu tărie în forța femeilor de a schimba în bine societatea, prin implicare, echilibru, empatie și curaj. Astăzi începe un nou capitol, pe care îl voi construi cu responsabilitate, seriozitate și suflet”, a mai declarat aceasta.














