Connect with us

Restart News

ZILELE MĂRȚIȘORULUI LA DROBETA-TURNU SEVERIN. MII DE MODELE, EXPUSE ÎN ZONA PIETONALĂ CRIȘAN

1 martie se apropie cu pași repezi, iar dacă vă doriți să vă bucurați de cele mai frumoase mărțișoare, târgul deschis în Drobeta-Turnu Severin vă așteaptă cu o mulțime de oferte!

De la cele clasice, până la cele confecționate manual, mii de modele de mărțișoare sunt expuse în aceste zile în zona de promenadă Crișan, acolo unde peste o sută de meșteri și artizani locali, dar și comercianți din alte județe au venit să își expună produsele. 

Clienții au venit în recunoaștere, au făcut ceva cumpărături, acum așteptăm să explodeze vânzările și fiecare să ducă la persoanele dragi, vestitorul primăverii, căci asta înseamnă mărțișorul, de fapt! Avem modele pentru toate gusturile la prețuri mici,” spune Corina Bodea, unul dintre comercianții instalați în zona pietonală Crișan

Pe lângă mărțișoare, la târgul de pe Crișan mai puteți opta și pentru flori, bijuterii, ori diverse cadouri pentru zilele de 1 și 8 martie.

Chiar am rămas plăcut impresionat de lucrurile frumoase pe care comercianții le-au adus în orașul nostru, sunt peste 100, majoritatea din Drobeta Turnu-Severin, dar  au venit și din alte județe. Am încercat să percepem tarife mai mici, în ideea de a-i încuraja pe comercianți să vândă în orașul nostru. Le urez succes tuturor!,” a transmis Marius Screciu, primarul orașului Drobeta-Turnu Severin

Târgul de mărțișoare din Drobeta-Turnu Severin va rămâne deschis până pe 8 martie.

Continuă să citeşti
Adaugă Comentariu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Copyright © 2022 restartnews.ro .

Noi și partenerii noștri (rețelele de socializare și furnizorii noștri de servicii analitice) prelucrăm date pentru a permite website-ului să funcționeze