Connect with us

Regiunea Sud-Vest

FOSTA MATERNITATE, LOC PENTRU LIVE-URI PE REȚELELE DE SOCIALIZARE

Noaptea trecută, un tânăr, venit tocmai din județul Dolj, a decis să se oprească în clădirea fostei maternități din Drobeta-Turnu Severin, pentru un live pe rețelele de socializare. Acesta a intrat în clădire pentru a filma și pentru a posta pe social-media diverse filmulețe. Deși clădirea maternității a fost asigurată cu gratii de fier pentru a împiedica orice persoană să pătrundă, se pare că nu a fost suficient pentru tânărul “influencer”. Acesta a fost rapid identificat de către polițiștii locali care desfășurau activități de patrulare în zonă.

“În noaptea de 12/13.11.2023, în jurul orelor 00.40, un echipaj din cadrul Poliției Locale, în timp ce desfășura activități specifice pe zona de responsabilitate, a identificat o persoană de sex masculin, care a pătruns în clădirea fostei maternități cu scopul de a efectua filmări live distribuite pe o rețea de socializare.”, a transmis Direcția de Poliție Locală a municipiului Drobeta-Turnu Severin.

Bărbatul a mai fost depistat și cu altă ocazie în clădirea fostei maternități, deplasându-se special dintr-o localitate din județul Dolj pentru a filma și posta pe internet.

Împotriva acestuia au fost aplicate măsuri de sancționare contravențională conform legii. Cuantumul amenzii a fost de 500 de lei.

Continuă să citeşti
17 Comments

17 Comments

  1. Denss

    13 noiembrie 2023 at 22:04

    DAAA MAMA ITI DAI SEAMA CE A FACUT …..ATAT TIMP CAT NU ERA IN MATERNITATE POLITISTII AU FACUT ABUZ DE LEGE SI DE PUTERE , ALTII ISI TRIMIT COPII LA PRODUS BAI LEPRELOR CARE SUNTETI SI VOI AMENDATI OAMENII DEGEABA PE STRADA ,POATE DACA POLITISTII ERAU ACOLO ACUM UN AN BAIATUL ACELA NU SE MAI ARUNCA

  2. GinaFelea

    13 noiembrie 2023 at 22:07

    Altă treabă nu aveți. Infractorii umblă liniștiți pe drum, dar pe omul acesta l-ați amendat că face live dintr-o dărăpănătură! Mergeți și făceți-vă treaba. Nu mai fiți mână în mână cu infractorii. Noroc că a venit și acest om să facă un live. Așa ați avut pe cine să amendați.. Să faceți de o gogoașă

  3. Mira

    13 noiembrie 2023 at 22:15

    Wooowwww….l-au oprit in trafic, dupa cum se vede in poza si l-au amendat pt ca filma in cladirea abandonata???Felicitari!!! Ati prins infractorul cel mai de temut din Oltenia☠️

  4. Denisa

    13 noiembrie 2023 at 22:23

    Această sancțiune a fost una pe nedrept. A făcut o filmare,nu a vandalizat cu nimic locul. Dar na,asta e mentalitatea autorităților din România. De râs

  5. Denisa_deni

    13 noiembrie 2023 at 22:43

    Ne bucuram că datorită dvs,domnilor polițiști am scăpat de toți infractorii și interlopii din țară și că acum ați trecut la urmărit „influenceri”. Sa va fie rușine obrazului fiindcă sunteți niște oameni strâmbi care reprezentați o instituție a statului,că vă lăudați cu căcaturi și așteptați medalii și aplauze….pe banii noștri,ai contribuabililor. Va doresc din suflet sa aveți parte în fiecare zi de oameni de același calibru că și dumneavoastră

  6. RAFFA

    13 noiembrie 2023 at 22:46

    Rușine poliția locală Drobeta Turnu Severin

  7. Pleti

    13 noiembrie 2023 at 22:46

    Din câte văd l-ați prins în trafic nu în maternitate. Sunteți o rușine totală poliția Română.

  8. Adriana Gaciu

    13 noiembrie 2023 at 22:51

    Locala Severin, deșteptarea! 12 nov. ora 00.43 nu înseamnă noaptea de 12/13 nov. Ori ați revoluționat timpul, ori trăiți intr-o noapte continuă… Ca să nu mai vorbim de faptul că ați chemat și poliția și jandarmeria…lipseau pompierii! RUȘINICĂĂĂ…

  9. Georgiana

    13 noiembrie 2023 at 22:55

    Penibil, Poliția Română a ajuns de tot râsul! Vai de țara noastă și vai de noi cu așa polițiști

  10. Ana

    13 noiembrie 2023 at 23:06

    Din câte văd l-ați prins în trafic nu în maternitate. Sunteți o rușine totală poliția Română.Vai de țara noastă și vai de noi cu așa polițiști
    Numai minciuni

  11. Deea

    13 noiembrie 2023 at 23:12

    „Bravo” Politiei. Au prins cel mai mare infractor, doar făcând live. Hoții merg liberi pe strada, oamenilor le este frica sa circule noaptea. Iar răufăcătorii sunt cei care fac live, după considerentele autorităților. Mai este și de lăudat! Trist!

  12. Lucifer

    14 noiembrie 2023 at 1:46

    Cum se face că sunt zeci de articole pe net despre aurolaci care dorm acolo , iar voi poliția română opriți un om în trafic fara nici o dovadă că a fost el și îl sancționați pe motiv că a mai fost in trecut. Poate omul era în trecere , puteți justifica decizia luată ?

  13. Lăcră petr

    14 noiembrie 2023 at 8:48

    Asta e lauda ? Un om filma dintr-o clădire abandonată woow ce senzațional hai sa îl amendam și sa ne lăudam cu fapta asta ,in primul rând sunteți mincinoși omul a fost prins in trafic ,altfel de ce de pe camerele ce le aveați pe echipament nu reiese ca omul era in interiorul clădiri? Sunt violatori,criminali,hoți ,femei chinuite ,acolo va e frica sa interveniti ,acelea sunt fapte cu care sa te lauzi nu ca ai prins pe strada un om care crezi ca filma intr-o cladire abandonată ,pentru ca nu am vazut dovada cum ca l-ați identificat in interior.

  14. Octavian Moisa

    14 noiembrie 2023 at 15:50

    „Influencerul”cum îl numiti voi nu a facut nimic rau pur si simplu ofera un tip de content pollitia locala „gardienii vopsiti ” nu au prins pe nimeni si nici nu cred ca sunt in stare

  15. Andreea

    14 noiembrie 2023 at 16:07

    Eu de mult am zis că poliția locală MĂNÂNCĂ BANII NOȘTRII DEGEABA !!!Sunteți niște incompetenți,unii dintre voi nici 10 clase măcar,unii nici sa scrieți nu știți! Felicitări ați prins cel mai mare infractor:))Dar nici măcar nu era in maternitate săracu’ ci pe stradă in mașina personală! Să vă fie Rușine poliția locală !

  16. Nimeni

    14 noiembrie 2023 at 22:20

    Pe cine trebuie sa prinda si sa amendeze nu o fac,l-au amendat pe el care nu facuse niciun rau nimanui…Rusine!

  17. Cristi

    17 noiembrie 2023 at 0:07

    Acest om nu a facut nimic rau doar a facut un live.Il cunosc pe acest baiat face live-uri din foarte multe locatii din tara baiatul nu face nimic altceva doar face live filmeaza.Sa va fie rusine Politia Romana.